ادامه قضا و قدر

هوالحق

باسلام

با درود بر یاران  و همدلان عزیز که ما را مدد می کنند و با نوشتن نظرات ارزشمند خود ما را راهنمائی دوست بسیار ارجمند بیژن خیلی متشکر و اما بعد

محمد عزیز و درنا خانم و دوستان و استادان  عزیز مشتاق دانستن بیشتر بودید اما جواب:

من ابتدا که داستان زندگی بزرگان معاصر  و علمای بزرگ  را می خواندم می دیدم بیشتر انها کودک یا جوانی را از دست داده اند مثل اما خمینی حضرت علامه تهرانی جناب حداد جناب حسن زاده آملی و..... خوب چرا؟ اینان از مقربین بودند چرا؟ این همان امتحان آنها هست یعنی این کودک به دنیا امده و یکی از  ماموریتهایش این است که باعث بروز امتحانی برای والدین خود شود یعنی کودک مریض برای سنجش ایمان پدر و مادر متولد میشه دقیق باش:

حضرت ایوب تمام بدنش زخم شده بود و این زخم ها عفونی و بعضی از این جراحات کرم گذاشته بود یک روز زیر آفتاب نشسته بود و به این کرم ها نگاه میکرد کرمی از روی بدن او افتاد ایشون کرم را گذاشتند روی زخم و فرمودند خداوند روزی تو را از بدن من معین کرده کجا میروی؟ این کلمات باعث شد خداوند به او رحم کند و در آن واحد زخم ها بهبود یافت .

گناه ایوب چه بود؟ کم حوصله بود و کم طاقت زود نفرین کرد و.....

این درد و مرض برای امتحان بود و برای پالایش او حالا فرق مابین این بلا و امتحان چیست؟ در امتحان شما هیچ احساس بدی نداری  و به این درد و گرفتاری با تبسم و گشاده روی خوش امد می گویی ولی اگر بلائی از روی معصیت نازل شود باعث کدورت و دل مردگی میشود شما زمانی که به روی درد ها و امراض و گرفتاریها لبخند بزنی یعنی اینکه همه همان کاسه ای هست که لیلی شکسته ولی اگر در مقابل گرفتاری و درد و مرض دل مرده و افسرده شدی نشان معصیت دارد .

کسانی هستند در اطراف تو از بی پولی و وضعیت بد معاش بر خوردار هستند این ها دو دسته هستند کسانی که همیشه خنداند و کسانی که همیشه کدر هستند  وجود این کدر از معصیت انهاست و وجود بشاشی نشان از امتحان الهی برای انها هست اطمینان داشته باش و به من به این سن تجربه ثابت کده کسانی که بشاش بودند و با روحیه خیلی زود گشایشی در روزی و رزق آنها به وجود امده  بعضی وقت ها حرفم پشت سرشان میزنند چون این دسته انسان های مومن و به خدا نزدیک هستند زود می گویند آره اینا نوکر دولت هستند با این نماز و دولا راست شدن همه چیز میگیرند در صورتی که اینگونه نیست  و این امتحانی بوده تا خداوند به آنها قدر داشتن نعمت را بفهماند و اینان کسانی هستند که هیچ وقت روزیشان قطع نخواهد شد .

خوب میرسیم به اینکه ما گناهی میکنیم  نا خواسته و بدون اطلاع حالا گناه نه مکروهی  انجام میدهیم حالا باید بابت انجام این گناه مجازات شویم  مثلا چون با لگد به بچه یتیمی زدیم باید بلائی سر اون پا بیاید و چون خدا ما را دوست دارد میخواهد زجر را در این دنیا متحمل بشیم و کار به آخرت نکشد چون آنجا هزاران برابر سخت تر است و این لطف خدا به بندگان خوب هست که مجازات را در این دنیا تعیین می کند خوب  حالا تو در مقابل دست یک ناتوان را میگیری و به او کمک می کنی مثلا یک پیرزن را از خیابان رد میکنی یا به یک فقیر که دستش جلوی تو دراز شده صدقه یم دهی اینجا خداوند شرمنده میشود که تو را مجازات کند ولی کار تو باید اینگونه باشد به پاکی و درستی خدا از سر تقصیر تو میگذرد و رفع بلا میشود .

یا تو میروی درب خانه ائمه و التماس میکنی انها نیز دست به دعا بر می دارند و در حق تو دعا می کنند و اینجا مطلب حل شده.

ولی تو توی خیابان راه میروی دختری را می بینی در ذهن فکر بد می کنی به او جمله ای میگوئی  اینقدر پاپیچ میشی تا با او دوست شوی و همینطور دختر ها از یک پسر خوششان میایید اینقدر او را اذیت می کنند تا با هم دوست شوند خوب فردای قیامت پدر دختر یا پسر می یایید تو اولین کسی بودی که به دختر  یا پسر من یا دادی  چگونه گناه کند تو کسی بودی که او را به بی راه کشاندی من به عنوان پدر سعی کردم مراقبش باشم ولی تو باعث به گناه افتادن دختر من شدی تو ناموس من را از راه بدر کردی من از حق خودم نمی گذرم تکلیف چیست؟

خوب دوستان تا الان نمی دانم مطلب جا افتاد یا نه؟ ببینید فرق بلا و امتحان در این است که امتحان با روی خوش و بدون کدورت هست و بلا با کدورت و تیرگی حالا اینکه جبر باشد یعنی تو داری مجازات گناهت را می کشی یا امتحان میشوی تو می توانی به دنبال روزی نروی و در منزل بخوابی و لی صبح با یاد خدا حرکت می کنی به دنبال روزی و یا کسب علم و دانش در بین راه تصادف میکنی و میمیری تو شهیدی این شهادت در راه خداست ولی حرکت می کنی بری کسی را آزار بدهی یا گناهی بکنی و میمیری این فلاکت و هلاکت و نابودیست ببین چقدر با هم فرق دارند دقت داشته باش:

مردی میرود جنگ با رسول خدا (ص) نزدیک میدان جنگ الاغش رم میکند و از دستش میگریزد به دنبال الاغ و پیدا کردن الاغ میرود و تیر میخورد میفرماییند ایشون شهید نشده فقط مرده چرا؟ تا میدان جنگ برای خدا و جهاد بوده ولی اون چند قدم برای پیدا کردن الاغ و به بهانه یافتن الاغ رفته به اصل داستان یا راست و دروغش کار نداشته باش به متن دقت نداشته باش به معنا تا آنجا که برای خداست درست اما یک قدم غیر او خطاست .

باز هم زیاد شد ولی من منتظر سوالات شما هستم امید وارم این بار  بیشتر بپرسی منتظرم دوست من ما را دعا کن و به این فکر کن اگر در روز قیامت کسی از حقش نگذشت و خواست خداوند تو را مجازات کند برای انکه حقش را ذایل کردی چه می کنی؟ التماس دعا

یا علی

/ 21 نظر / 58 بازدید
نمایش نظرات قبلی
درنا

سلام نازنین جون عجب سوال تلخی بود؟ من بدبخت که همه وجودم تشکیل شده از تعدادی سلول و یه مشت استخوان و یه روکش به اسم پوست ، کجا طاقت عذاب میارم؟ پناه می برم به خودش که جز خودش کسی رو نداریم . یه زمانی تحمل خیلی چیزا واسه ام سخت بود. اما الان یکم دارم به این نتیجه می رسم که باید صبر کرد و همه اتفاقات زندگی حکمتی رو دنبال می کنه. من نمیخوام زندگیمو با بزرگان مقایسه کنم. من کجا و اونا کجا. اما وقتی به حرفاتون دقت کردم در مورد از دست دادن فرزند یا جوان، دارم فکر می کنم منم تو زندگیم خیلی چیزا رو از دست دادم مهمترین اونا پدرم بود. یعنی شما میخواین بگین از دست دادن پدرم هم میتونه امتحان باشه؟ این روزا درنا رو خیلی دعا کنین.

مدیون خدا

انّا للّه و انّا الیه راجعون ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت جانسوز عارف کامل - آیت الله العظمی بهجت - با یازده دستورالعمل ماندگار از آن بزرگوار منتظر حضور گرم شما دوست خوبم هستم . شادی روحش صلوات

محمد ساجدی

سلام خواهش میکنیم به ایشون بگین شالیا مهمون نوازن راستی لینک وبتون رو در وبلاگم قرار دادم التماس دعا

م.عروج

سلام. از زیر چی در نرم متوجه نشدم. اما کلن با اینکه از این جور مسائل زیاد سر در نمیارم ولی خب علاقه دارم. در کل اگه بگید از زیر چی دارم در می رم سعی می کنم در نرم!!!!!

بیژن آریا

درود بر گرامی همدل. دلایل مخالفت من با احمدی نژاد. 1.اعطای برق وگاز مجانی به عراق در شرایطی که با قطعی برق و گاز در ایران،شاهد تلفات هم وطنانمان بودیم. 2.ساخت منازل مسکنونی رایگان در "کنیا" 3.ساخت مدرسه در لبنان 4.عقد قرارداد ننگین و شرم آور با روسیه و از دست دادن بخش بزرگی از دریای خزر. 5.کاشتن سیب زمینی در زمین های چغندر قند که درنتیجه موجب ورشکست شدن کارخانه های قندو شکر ایران ودرنهایت مجبور به وارد کردن قندوشکر از کشورهای همسایه شدیم. (نیاز کشور به شکر سالانه تنها۴٠٠هزارتن می باشدکه متاسفانه این دولت ۴٠٠٠٠٠٠تن شکر وارد کرده است) وشایدجالب تر باشد اگر بدانید که ایران باکمبود تفاله چغندر قند که برای تغذیه دام استفاده میشود روبه رو و مجبور به وارد کردن تفاله چغندرقند شده تا حتی حیوانات ماهم محصولات وارداتی نوش جان کنند. 6.درحالی که انبارهای برنجکاران ما پراز برنج ونیاز کشور در سال تنها۴٠٠هزار تن برنج است، این دولت در اقدامی عجیب از هندو پاکستان،١٢٠٠٠٠٠هزارتن برنج وارد کرده که طبق آمار جهاد کشاورزی ۵٠٠هزار تن برنج تولید داخل درانبارهای برنج کاران ذخیره و بی مشتری می باشد.

بیژن آریا

درود بر گرامی همدل. چهار گندکاری تازه احمدی نژاد.(لینک خبرها را می توانید در پایان مشاهده کنید) 1.سرود «ای ایران ای مرز پر گهر» به سبک احمدی نژاد (دراین سرود به جای"ای ایران ای مرز پرگوهر" با"ای دولت عشق و اقتدار ، ای به دشمن ستیزی طلایه دار" آغاز شده.( توهین آشکار به تاریخ ایران و سرود مقدس ای ایران) 2.سقوط 23 پله ای ایران در رتبه جهانی سلامت 3.تعطیلی خانه داستان نویسان و عکاسان (توهین به آزادی بیان و اندیشه و شخص هنرمندان) 4.رييس اتحاديه مشاوران املاك به جای حل مشکل مسکن گفت: اجاره‌نشين و خوش‌نشين باشید. آیا باز هم میخواهید به احمدی نژاد رای دهید؟؟ 1.لینک خبر. http://www.youtube.com/watch?v=om7BIAuX1RM&feature=channel_page 2.لینک خبر: http://asriran.com/fa/pages/?cid=72695 3.لینک خبر: http://asriran.com/fa/pages/?cid=72727 4.لینک خبر: http://www.rajanews.com/detail.asp?id=29435

یوسف

درود با چند خبر آپ کردم. شاید با دیدن عکس ها و خواندن مطالب متاثر شوید ولی واقعیت تلخی است که باید دید و شنید. دوست دارم بعد از خواندن هر مطلب احساست رو برام بنویسی پاینده ایران

م.عروج

سلام. حاجی سخت می گیری. منتظر بقیه اش هستم یا حق [گل][گل]

مهتاب

سلام: من به کسی نمی تونم رجوع کنم یا کسی رو مقصر کنم اگه دچار اشتباهی بشم خودم مقصرم چون الگوهای خوبی مثل ائمه و قرآن رو از دست دادم ... ولی سئوال رو واقعا نمی دونم ... سال پیش خواب دیدم یک عده شهید رو می خوان ببرن بهشت یه عده رو رد کردن ولی یه عده رو نگه داشتن گفتن اینا حق بگرد نشونه و اجازه ندادن ... این خواب خیلی روم تاثیر گذاشت و الان چقدر خوشحال میشم جواب رو ازتون بشنوم ... ممنون برای این همه موارد خوب .بی هیچ حقی به گردنتون محشور بشین با اولیای الهی ... آمین

مریم

عشق یعنی این.........ببینید...........