جواب یک سوئ تفاهم

هوالحق

باسلام

محرم آمدم .

حلول این ماه را به تمام عاشقان حسینی تسلیت می گوییم.

یک زمانی که من خیلی جوان بودم بعد از خواند کتاب مغز متفکر جهان شیعه(نوشته حدود ۵٠ نفر از دانشمندان استادان و تاریخ نویسان غربی و مسلمان در مورد زندگی امام جعفر صادق(ع) هست) برایم این سوال پیش امد آیا این علم را ائمه دیگر نداشتند؟یا اینکه شجاعت امام حسین(ع) در وجود امام حسن(ع) نبود که ایشون صلح و آن امام جنگ را انتخاب کردند؟ یا حضرت علی(ع) بزرگتر هستند از نظر فکر و عملی یا امام هادی(ع) یا امام رضا(ع) حالا اینکه دوست گرامی ما فاطمه خانم فرمودند اینکه به حضرت عیسی(ع) میگوییم پیامبر عشق پس در وجود پیامبران دیگر این نبوده یا کمتر که نباید فقط به یکی از آنها اطلاق شود چرا که این اجحاف به دیگر پیامبران هست ولی ایا به راستی شجاعت امام حسین(ع) در وجود دیگر ائمه نبود؟ یا علم امام باقر در وجود دیگر ائمه(ع) نبود؟ بهتر می دانید که در هر زمان و در خور همان عهد باید پیامبران و ائمه خدا با مردم هم سو باشند باید امام حسن(ع) تن به صلح با معاویه می داد تا علویون پابرجا باشند و زمینه قیام امام حسین(ع) آماده شود اگر ان صلح اتفاق نمی افتاد قیام عاشورا بی معنی بود یک بار دوستی از من پرسید آیا اما حسین(ع) نمی دانست شهید می شود؟ آیا ایشان نمی دانستند چگونه به حریم ولایت هتک حرمت می شود؟و.... این سوالات باید با تحقیق و با اصول خود پاسخ داده شود خود شما دوستان بیشتر از من حقیر می دانید تمام این سوالات در ذهن همه ما رسوخ می کند و کسی که به دنبال جواب آن می رود تازه می فهمد چرا این همه اتفاق برای شیعه افتاده و چرا اسلام برترین دین و شیعه برترین مذهب است .

خوب هیچ کدام از پیامبران ما بر دیگری برتری نداشتند ولی هر کدام به مقتضیات محل زندگی و زمان خود دارای یک معجزه بودند مثلا حضرت موسی (ع) عصای خود را مار بزرگی میکرد! این کار را حضرت عیسی(ع) نمی توانستند انجام بدهند؟ یا حضرت محمد(ص) یا حضرت عیسی(ع) مرده را زنده میکردند. آیا حضرت محمد(ص) نمی تونستند؟ یا حضرت موسی(ع)نمی تونستند ولی در زمان حضرت موسی(ع)جادوگری و شعبده بازی رواج داشت و باید مانند آنها و چیزی بالاتر از آنها حضرت می اوردند تا مردم از طریق ان پی به قدرت خداوند ببرند و در زمان حضرت عیسی(ع) علم طب رواج داشت و سر امد این مداواها را ایشون انجام میدادند و در زمان پیامبر ما که همه شما می دانید شعر و ادبیات که سر امد آنها را به عنوان معجزه اوردند. پس همه انها می تونستند آن کار دیگر را انجام بدهند ولی مقتضیات زمان آنها به معجزاتی که داشتند بستگی داشت تا بیشترین تاثیر را داشته باشد.

ولی مقصود من از این که عیسی(ع) پیامبر عشق هست این نبود که پیامبران دیگر عشق نداشتند ولی در وجود ایشون متبلور و نمایان بود ایشون از شهوت نبودند حالا منظور از شهوت همان همبستری و جماع هست قبول ایشون از شهوت بوجود نیامده بودند و در وجود ایشون شهوتی نبود و اگر کسی را دوست داشت نه برای خود بلکه فقط برای آن حس خدائی که در وجود همه ما هست محبت و دوست داشتن را نسبت به دیگران داشتند .

باید من فقیر را ببخشید این درسی بود که خدمت شما استادان عزیز پس دادم.اگر باز هم نکته ای جا افتاده و ایرادی هست بفرمائید و راهنمائی کنید که ما همگی محتاج راهنمائی شما هستیم .

پ.ن:می دانید معجزه حضرت دانیال نبی(ع) رمل و اسطرلاب بود حضرت هر چه مردم را ارشاد میکردند گوش نمی د ادند حضرت از انها دلگیر شد و از ان شهر رفت به شهر دیگر خداوند این علم را توسط حضرت جبرئیل (ع) به او اموخت  (این علم از اشکال شانزده گانه بحث میشود و نتیجه آن استعلام از مجهولات احوال عالم است و موضوع آن اشکال شانزده گانه و هدف آن وقوف بر احوال عالم است ) ایشون در جائی مشغول انجام این عمل شدند و هر کس از آینده و غایب خبری می خواست و حتی چیزی را گم کرده بود حضرت به او نمایان میکرد خبر به پادشاه آن دیار رسید و پادشاه ، دانیال را به بارگاه خود دعوت کرد و بعد از امتحان از او به او گفت به من یاد بده. دانیال به پادشا ه و چهار درباری ان علم را اموخت تا آن ها در این علم ماهر شدند.

روزی دانیال (ع) به آنها گفت رمل بریزید ببینید آیا کسی هست که در این زمان پیامبر شده باشد آنها ریختند و گفتند: بلی هست.گفت:حالا بگویید او در کجا هست ؟آنها رمل ریختند گفتند در دیار ما گفت: او چه شکلی هست رمل ریختند و تمام مشخصات دانیال (ع) را دادند و همان زمان پادشاه و آن بزرگان به او گرویدند و دانیال را بر حق دانستند اما رمل بر چهار عنصر تکیه دارد:"آتش،باد،آب،خاک و هر کدام ترکیب می شود مانند (آبی،خاکی و بادی،آبی و......)و این ها را جماعت گویند بعد باید اعمالی شود و کم و زیاد به مثال اینکه آب و آتش نقصان دارند و خاک و باد سازنده تمام را جمع و تفریق کرده به شانزده خانه رسید و به مانندجدول چهار در چهار که مجموع شانزده شود. حالا اگر هر شکل یک نقطه فرد در اول باشد لحیان یا آتشی واگر در آخر باشد خاکی و اگر در وسط و در زیر دو نقطه  باشد آب و در آسمان بر روی دو نقطه بود هوائی ( بادی) واگر فقط دو نقطه باشد خاکی و در مواردی بادی اما آن خاکی بود چرا که میان اب و آتش سودی بر باد نباشد بر خلاف خاک و اگر قوت خاک بیشتر بود آن را خاکی خوانند .

خوب این شمه ای از رمل بود اگر بیشتر می خواهید باید جور هندوستان بکشید ولی باید این مطلب را بدانید که رمل از علم ستاره شناسی و علوم قریبه نشأت میگیرد و باید علم اعداد (ابجد-کبیره و صغیره) را بدانید ولی اگر اطلاعات بیشتر می خواهید من حقیر در خدمت به جهت پاسخ گوئی و یادگیری این علم باید با تزکیه نفس و قبول ریاضت باشد ما را دعا کنید .

یاعلی

/ 40 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یه نفر

این مطلبتون که خیلی طولانی بود. اما این که میگن حضرت عیسی پیامبر عشقه، قشنگه... همین [گل]

مصطفی

سلام .دوست من خوبي؟ممنونم اين مدت هميشه سرزدي و هميشه منو شرمنده ي خودت كردي ولي شرمنده من سر نمي زنم.آخه تو فرجه هاي امتحاناتم و شروع كرديم به درس خوندن. منو ببخش عزيز به خاطر كم كاريم. منم ايام سوگواري آقا امام حسينو تسليت ميگم و فرا رسيدن سال جديد ميلادي رو تبريك.

الهه

سلام خیلی طولانی نوشتی از سر فرصت میام می خونمش سلام من آپیدم با معنی ما منتظرتونم تنهام نزارین اینم یه قسمت از متنش: آسمانی شویم پر ستاره ......... یا......... دشتی پر از گل و شاپرک............... آنهایی شویم که زندگی می کنند تا با هم به خود برسند. بیای هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا قربونت فعلا

الهه

سلام من آپیدم با معنی ما منتظرتونم تنهام نزارین اینم یه قسمت از متنش: آسمانی شویم پر ستاره ......... یا......... دشتی پر از گل و شاپرک............... آنهایی شویم که زندگی می کنند تا با هم به خود برسند. بیای هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا قربونت فعلا

تارا

سلام بر شما نیز تسلیت. کاملا برداشت درستیه به نظر من. به روزم.

هانیه

سلام. ممنون از این همه محبت.... فعلاَ اما نمیدونم چی بگم... یه دلبستگیایی اینجا دارم و ... تا بعد ببینیم چی پیش میاد. دعا کنید . [گل]

مهدی(مرتضی)

سلام دوست عزيزم[گل] اميدوارم حالت خوب باشه اول اينكه هر كدوم از فرقه هاي علي الهي و حسين الهي و ... همه كفر هستند.خدا يكي ست و اون الله است.و ديگران اگر خوب باشند، جلوه اي از رحمت و كرامت خداي باري تعالي ست. فرمودي كه هر يك از پيامبران مكمل جزئي از دين بودند.من هم اين عقيده رو دارم.اما دوست عزيز، تو ظرفيت هركدام رو ناديده گرفتي.براي مثال شما يك داشنجويي رو مثلا در آكسفورد در نظر بگير كه در سال 1950 مشغول به تحصيله.آيا اين دانشجو با دانشجويي كه هم اكنون در اين دانشگاه تحصيل ميكنه، از جهت بار علمي و شناخت در يك مقام هست؟

مهدی(مرتضی)

در ثاني! در روايات هست كه اصلا قبل از خلقت جهان هستي،خداوند محمد(ص) و ذريه بزرگوارش رو از نور خودش خلق كرد و هركدوم به شكل نوري بودند. و باز هم در روايات داريم كه خداوند جهان رو به يمن وجود حضرت محمد(ص) خلق كرد و ايشون رو به يمن وجود امام علي و فاطمه زهرا(س). پس بايد بين اينها و اولياي گذشته تفاوتهايي باشه. در مورد سوالي هم كه گفته بودين كه آيا فاطمه(س) از نظر ارج و قرب بالاتر است يا امام حسين(ع) بايد بعرضتون برسونم كه نام ديگر فاطمه(س) ام ابيهاست.طوري كه پيامبر ميگه فاطمه مادر من است و اگر فاطمه و علي نبودند،من نيز نبودم و حقيقت هم همين است.اگر فاطمه، وارث انبيا نبود،واقعا چه كسي توان به دوش كشيدن اين امر سنگين ميشد؟

مهدی(مرتضی)

فاطمه اي كه خدا به پيامبرش ابراهيم دستور داد تا كعبه رو در همسايگي اين خلقت كريم و عزيز بنا كند.همه ائمه و اولياي الهي داراي شخصيت برجسته اي هستند اما خداوند به فاطمه چنان شخصيتي داده كه نه زبان توان گفتنش رو داره نه قلم توان برشمردنش رو.چرا كه اين فقط فاطمه بود كه پيامبر(ص) در موردش فرمود: اي فاطمه خداوند با خشنودي تو خشنود و با خشم تو خشمگين ميشود ... و اينكه فرمود هر كه فاطمه را خشنود سازد من را خشنود كرده و هر كه او را غمگين سازد مرا غمگين كرده.... فكر ميكنم خيلي حرف زدم.ببخشيد ولي اگر خواستيد بيشتر در مورد حضرت فاطمه سلام الله بدونين،ميتونين كتاب فاطمه فاطمه است از علي شريعتي رو مطالعه كنين كه ذره اي از كرامات ايشون رو به نگارش در آورده. سلامت و سربلند باشين يا حق[گل]

هلنا

tozihe khube ghabele fekri bud...mamnun...omidvaram ba kam shodane in soalat va kenar gozashtane joziyat betuni be kol nazdiktaro nazdiktar beshaim....shad bashi duste man...ya hagh