قبولی ثواب اشک

هوالحق

باسلام

و قبولی ثواب عزاداری شما هر کس که به هرنوعی در این مراسم ادای دین کرده کسی که متاثر شده کسی که اشک ریخته کسی که سینه و زنجیر زده کسانی که خونی کردن خود را کسانی که گل آلود کردن کسانی که غذائی پختن و کسانی که غذائی خوردن(که کار خیلی مهمی انجام دادن) امام حسین(ع) از همه آنها قبول کرده و ثواب آن را برای او نوشته باشند.

ولی من میدونم هیچ کدوم از شما ها برای ثواب نبوده و وظیفه خود میدانستید که برای خدا خدمتی کرده باشید و شما درک و معنی بنده گی برای خدا را کرده اید.

من برای بار چندمین بار  می نویسم دوستان پیام برای من بدون اسم نگزارید سیستم امنیتی سروری که من از آن استفاده میکنم  خیلی بالاست و هر کس پیام برای من میگذارد می تونم با یک سرچ بفهمم کدام یک از دوستان بوده من به پیام های بی ادبی پاسخ نمیدم حتی پاک نمیکنم ولی حرف های منطقی را قبول دارم و جواب میدم .

دوباره بحث خودمان را قبل از محرم از پی میگیریم یادتان هست پرسیدیم چه کسی اولین بار آتش را خاموش کرد؟ اکثر شما درست گفتید کسی که  برای اولین بار آتش گرفت! یعنی اینکه تا چیزی با شما برخورد نداشته باشد هیچ کاری با آن ندارید و این برخورد فیزیکی یا معنوی هست که باعث عکس العمل شما میشود یعنی اینکه اگر اتش کسی را نمیسوزاند یا باعث تخریب و ضرر به کسی نمیشد کسی آتش را خاموش نمیکرد.

حال یک سوال اینجا مطرح میشود آب برای خاموش کردن آتش بکار میرود یعنی جلوگیری از زیان اما همان آب نیز در جائی باعث زیان میشود چگونه می توان جلوی زیان اب و آتش را گرفت و از ان ها استفاده بهینه کرد؟

منتظر نظرات  شما هستم راهنمائی کنید .

یاعلی

/ 22 نظر / 75 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افشوالله

درود راستش من خودم توی مراسم عزاداری شرکت نکردم چون به نظر خدم اینا همش بدون معنی و مفهومه!امام حسین برای چی کشته شد و ما برای چی عزاداری می کنیم!!! برای همین هم بود که نظر نزاشتم [خداحافظ][نیشخند]

افشوالله

ما کی باشیم که خودمون را بخواهیم برای شما بگیریم موفق باشید

م.عروج

سلام. نکته های آموزنده ای بود. من یکی که اصلا از این قضیه هیچ خبری نداشتم. . لطف کردید. یا حق [گل][گل][گل]

مهتاب

خداوند از نیات آگاه است ولی مطمئنم به هر دلیل که رفته باشند بهمون اندازه هم پاداش خود را دریافت خواهند کرد و ...................... واما راهنمائی : [چشمک] به نظر من همون که خودتون گفتید استفاده ی بهینه از منابع[نیشخند]

شبنم

سلام برادر عزیز و گرامی امید دارای صحت باشید و اینک حماسه بروز شد و منتظر نظریات شما هستم موفق باشید[گل][گل]

ليلا

سلام خوبید؟ ممنونم از شما هم قبول باشه . . در مورد سوالتون خب به نظر میرسه که منظور شما آب و آتش مادی صرف نیست و منظورتون در واقع چیزی است که به ما ضرر و یا نفع میرسونه... فکر میکنم راه های مختلفی هست بسه به این که موضوع چی باشه میشه از تچربه های دیگران استفاده کرد یا گاهی با تجربه خود شخص درک کنه یک چیزی رو یا مطالعه و شناخت و همچنین رجوع به عقل یا بکارگیری اصول کلی و عرف و ........ [چشمک]

محبت و زیبایی

سلام! ممنون که سر زدید... این سوال شما مرا یاد آیه ای از قران انداخت که ... أُمَّةً وَسَطًا...(بقره) از هرچه میتوان به طور متعادل استفاده نیکو برد و اینهمه از لطف و عنایت خداوند است دلتان شاد!

محبت و زیبایی

سخن هفته: دنیا را یک بار نگاه کن آخرت را چند بار و صاحب خانه را همیشه . حاج اسماعیل دولابی [گل]