نیمه گم شده

هوالحق

باسلام

سقراط اعتقاد داشت زمانی که خداوند انسان را آفرید به مانند یک سیب او را به دو نیم تقسیم کرد و انسانها در این دنیا همواره به دنبال نیمه گم شده خود هستند حال این نیمه گم شده می تواند پدر، مادر ، برادر ، خواهر ، دوست،...... و حتی یک شی باشد مانند یک قلم، یک عکس، تسبیح، انگشتر، ...... و حتی غیر مملوس مانند یک آرزو، یک ایده، یک آرمان، یک خاطره، .....هر چیزی که اتصال ما به او و او به ما، حضور انسان را متعالی و لبریز از بودن سبز و شعفناک خدای گونه خویش نماید.

ساده تر بگویم: نیمه گم شده ما همان قلب ما می باشد که بیرون بدنمان می تپد.

دقت کن: اگر در مناطق شمالی کشورمان، محل تلاقی رود به دریا را خوب نگاه کنی، رود پس از طی مسافتی با جوش و خروش خاصی حرکت می کند و وقتی به دریا می ریزد، آرام و بی صدا می گردد. آن نقطه تلاقی را که رود به دریا می ریزد را خوب نگاه کنید! به شکل مبهمی زیباست و وهم انگیز!.

رود کودکی دریاست زیرا همیشه دارای سروصدا و بازیگوشی های خاص کودکان هست. ووقتی این کودک بازیگوش پس از طی طریق ها و برخورد با موانع و سنگلاخ ها پخته می گردد و به دریا تبدیل می گردد، مانند انسانی که به بلوغ فکری کامل رسیده دیگر از آن طغیان ها و شیطنت ها خبری نیست.

و احساس میکنی که مانند کودکی گمشده که بعد از سالها دوری به آغوش مادر پیوسته و با تمام حضور خویش مادر را به آغوش می کشد.

پ.ن

التماس دعا از شما داریم .

یاعلی علی مددی

 

/ 20 نظر / 78 بازدید
نمایش نظرات قبلی
jj

زندگی وقت کمی بود و نمیدانستیم همه ی عمر دمی بود و نمیدانستیم حسرت رد شدن ثانیه های کوچک فرصت مغتنمی بود و نمیدانستیم تشنه لب، عمر بسر رفت و به قول سهراب آب در یک قدمی بود و نمیدانستیم

jj

درود بر شما سپاس از تبريك و ابراز لطفتون موفق و مانا باشيد.[گل]

جواد

سلام دوست عزیز آپم با یه پست جدید [گل]

شادي

خوشا بر آنکسی ، دنبال نور است ز راه نفس در حال عبور است از انسان تا خدا یک گام راه است همین یک گام گهگاهی چه دور است. سلام .صبح به خير. طاعات و عبادات قبول حق و روز خوش. [گل]

jj

ﮔﺎﻫﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﺭﻭﻍ ﺭﺍﺭﺍﺳﺖ ﭘﻨﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﮔﺎﻫﯽ ﺭﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺩﺭﻭﻍ !!! ﺑﯽ ﻓﺮﯾﺐ ﺧﻮﺭﺩﻥ ، ﺯﻧﺪﮔﯽﺳﺨﺖ ﺍﺳﺖ فروغ فرخزاد

پگاه

کسی که عملش سبب پیشرفتش نشود ، نسبش باعث ترقی اش نمی شود. آپم![گل]

درنا

سلام فکر نمی کردم این قدر زود تحت تاثیر قرار بگیرم به روز کردم و منتظر نظرتون هستم یاعلی

مسافر غريبه

با سلام خدمت شما بزرگوار چقدر خوب و ساده از نيمه ي گمشده نوشتيد. ولي من هنوز مادر را در آغوش نكشيده ام! محتاج به دعاييم.

مهتاب

دستهای خالیم دخیل دل پاکتان مرا در این شبها نه به بهای لیاقت بلکه به رسم رفاقت دعا کنید التماس دعا

ققنوس

سالی چند بار این منظره را به نظاره مینشینم پیوستن رود به دریا....