هوالحق

 

سلام

توی ماشين بسمت خانه ميرفتم مثل هميشه يکی از مسافرا شروع کرد ای بابا شورشو در آوردن اين چه مملکتيه اين همه ماشين توليد ميشه فکری به حال ترافيک نميکنن ...... آقای که پيش من نشسته بود گفت من تو يک اداره مشغولم صبح که ميرم چهار نفر هستيم توی اطاق ولی ماها به اندازه نصف آدم هم برای شرکت کار نميکنيم چون پول نميدن ماهم به اندازه حقوقی که ميگيريم کار ميکنيم ..... از ماشين که پياده شدم ۲۰۰تومان دادم راننده گذاشت تو دخلش من روم نيومد حرف بزنم اما يکی از مسافرها  گفت آقا ۱۷۵ تومان ميشه راننده گفت پول خرد ندارم وديگران هم به احترام چند کلمه حرفی که تو راه زده بوديم پول دادن ورفتن اما از قيافه همه مشخص بود نا رازی هستن  رفتم بطرف خانه اما تو فکر بودم چرا بدون اينکه بفهميم پول حرام وارد زندگی ميکنيم وآمدم مطلب ديشب را نوشتم استاد عزيزم گفتن الان اين حرفا قديمی شده من ديشب اين داستان تو مغزم بود اما به امر استادم اتفاقاتی که می افتد که باعث بوجود امدن يک چنين افکاری ميشود را برای شما بازگو ميکنم شايدم همين ديشب بايد ميگفتم ولی خواستم با کنايه بگم تاهمه شما که يک همچين چيزهايی را در ذهن داريد بفکر فرو برويد .

اما باز اين استاد فرمودند که  از پايه بايد شروع کرد بازهم به چشم ما منتظر راهنمايی های شما هستيم  شما بفرماييد ما اجرا کنيم ما ميخواهيم اين وبلاگ پرشود از راهنمايی های شما تا با راهنمايی های که شما بزرگان ميکنيد شايد ما هم بتوانيم خوب باشيم ميگويند که دوست خوب آيينه دوست هست وهرکس يک کلام بيامزد مرا بنده خود کرده است ومن متشکر ميشم که اگر تشريف می آوريد راهنمايی کنيد خواهش ميکنم راهنمايی کنيد .

ياعلی

 

 

/ 9 نظر / 40 بازدید
زوربا

سلام...خوبيد؟...اقا ما ديرزو خيلی منتظرتون بوديم که زيارتتون کنيم.... خوشحال ميشديم در جوار شما ميبوديم....هر جا هستيد برقرار باشيد و سرفراز

darya

دلم سوزد به سرگردانی ماه....که شب تاروزپويد اينهمه راه ....سحر خواهد درآميزد به خورشيد....نداند چون کند با بخت کوتاه////////////وبلاگ زيبايی داری، موفق باشی

kosar

سلام قربان.منتظرتون بوديم؛نيومديد.يه سری بزنيد.

افشين بی نام غمش بی پايان

با سلام خدمت دوست عزيزم اين پيام براي همه دوستان فرستاده شده من بخش نظر خواهي خودمو دوباره آوردم و دو هدف داشتم از اينکه بخش نظرخواهي رو برداشته بودن فقط ميتونم يکيشو بگم اينکه تو اين ۴ روز از بين ۲۸ نفر چند نفر واقعا به من سر ميزنن و داستان هاي منو ميخونن و اين به من ثابت شد که فقط ۱۲ نفر شما واقعا به من سر ميزنيد براي اونايي که فقط دوست دارن براي من کامنت بزارن يعني اينکه امديم و داستان شما رو خونديم متاسفم چون من ميدونم چه جوري بقيه رو آزمايش کنم .... در همه حال دوباره بخش نظر خواهي من برگشته براي شما آرزوي موفقيت ميکنم. ( افشين : بي نام بي پايان )

darde moshtarak

روی سکوی جلوی نانوايي می نشيند بوی نان تازه می پیچد توی دماغش دلش ضعف می رود انگار حالش آشوب می شود دستهای يخ رده اس را به هم می مالد دستان کوچکش از سنگينی گونی و از سرمای هوا قرمز و بی حس شده اند. دستش را می کند در جیبش و هر چه که در جيب دارد بيرون می ياورد محتوی جيبش چيزی نيست جز چند تکه نخ و يک تيله و ۱۵۰ تومان پول. به پول نگاه می کند و به مردم توی صف نان بوی نان می پيچد توی سرش حالی به حالی می شود چؤزی در معده اس می سوزد و بالا می آيد نفس پسر تنگ می شود انگار که سرش گيج می رود احساس می کند دارد بالا می اورد حالت تهوع بيشتر می شود پسر کنار باغچه می نشيند و هر چه را که امروز خورده بالا می اورد. در معده اش چيزی به جز آب نيست...........ـــ لطف کرده بودی و اومده بودی.

همیشه بهار

سلامممم .. خوبی عزيز .؟ وای که چقدر دلم واستون تنگ شده بود ( با اينکه مدت زيادی هم نبود که غيبت داشتم ..) در مورد پست جديدتم بايد بگم اين چيزا متاستفانه اينقدر تو جامعه ی ما عادی شده که کسی حتی واسه حق خودش هم اعتراض نميکنه . خوب وقتی خودمون از حقمون دفاع نميکنيم معلومه که اينجور آدما هم منتظر سو استفاده کردن از ..... به قول معروف از ماست که بر ماست . هميشه بهاری باشی .

mosafer

دوست عزيز اگه منظورتون از راهنمايی راهکاره کی بايد اونو اجرا کنه!!؟..به نظر من زمانی انتقاد و راه حل کارسازه که بشه اونو به کار بست.حالا اگه مطمئن شديم که مساله برميگرده به ديد و تربيت فرهنگی بنظر شما از دست ما چی برمياد جز اينکه مراقب رفتار خودمون باشيم و در فرصتی هم که پيش اومد به اونايی که ارزشها براشون نمرده گوشزد کنيم!!...حالا در دراز مدت و کارهايی که ميشه کرد بايد تامل کرد..پايدار باشيد.

negin

سلام ديدم يه کم تحويل نمی گيری خودم اومدم ... شما خودت استادی يه بار ديگم اينو گفته بودم ... خوب اگه اد بخواد با اين فکرا مغزشو پر کنه بايد در روز بشينه فقط فکر کنه ... ولی گاهی وقتا لازمه ... ممنونم بای