حضرت علی اصغر(س)

هوالحق

باسلام

در کشاکش جنگ همه دور تا دور خیمه ها حلقه زدند  همه آماده اند تا با یک یورش تمامی خیمه ها و اهل خیمه ها را به خاک و خون بکشند ولی می دانند هنوز در این خیمه ها امید هست و جائی که امید هنوز هست فتح و پیروزی نسیب کسی نمی شود.

اسبان خود را بطرف خیمه ها می تاختند نزدیک می شدند و باز بر می گشتند بچه ها ترسیده بودند گردو خاکی به پا بود اباعبدالله(ع) هرزگاهی به میدان می امدند و نعشی را با خود به خیمه ها می بردند چند دقیقه ای بود کسی برای رجز خوانی و جنگ نیامده بود.

آقا سوار بر اسب شدند خانم زینب تیکه پارچه سفیدی را به ایشون دادند ایشون پارچه را زیر عبا گرفتند.

 در عجب بودند همه چشم کودکان به دنبال آن پارچه از همه نگران تر دیدگان دختر بچه ای بود.

 دیدند آقا بطرف جلوی لشکر دشمن می اید  همه از هم میپرسیدند نعشی بر روی زمین نیست! چرا حسین(ع) باز به میدان آمده ؟ شاید می خواهد کار را یکسره کند؟

  همه چشم به ایشون دوخته بودند ایشون آمدند تا جائی که صدای ایشون به گوش  بزرگان لشگر دشمن میرسید .

 دست بردند زیر عبای خود تیکه پارچه ای را در آوردند خوب دیده نمیشد فریاد زدند : این طفل شیر خوار من علی اصغرست . او نیز تشنه لب است به او اب دهید، یا ندهید،  میمیرد ولی شما سیرابش کنید.

همه دشمن به همدیگر نگاه میکردند، گمان میکردی صدای کسی آنقدر بلند نبود تا بتواند جواب امام را بدهد  ابن سعد فریاد زد ای هرمله جواب حسین(ع) را تو بده.

هرمله تیر و کمان را در آورد از میان تیران  خود یک تیر سه شعله در آورد که به هیچ عنوان خطا نرود نشانه گرفت پدر یا پسر؟

در ذهن خود مرور کرد اگر پدر را بکشم پسر زنده خواهد ماند اگر پسر را بکشم پدر طاقت مرگ فرزند ندارد  جان میدهد تیر را رها کرد...

گمان نکنم که تا الان هیچ ذبحی از این ذبح آسان تر بوده باشد گلو چاک خورد نوزاد خندید به گمانش آب به حنجرش ریختند نمی دانست که این خون خود اوست که حنجرش را سیراب کرد کودک به چشمان پدر می نگریست و می خندید

 امام دست در زیر گلوی پسر خود گرفت خون در مشت امام جمع شد آن را به اسمان پاشید قطره ای از آن خون بر زمین نرسید.

امام کودک را زیر عبا پنهان کرد آرام بطرف خیمه ها برگشت زنان درون خیمه ها رفتند کودکان خود را بردند ولی کی می تونست آن دختر بچه را ببرد او منتظر بود تا پدر هم بازیش را بر گرداند به او گفته بودند وقتی او برگردد دیگر گریه نمی کند دیگر بهانه نمیگیرد باز مثل قبل می خندد و با دختر بازی می کند چشم دختر به دستان پدر بود.

عمه از پشت او را گرفت او را بوسید نمی دانست چرا هر وقت اتفاقی می افتد اولین کسی که می آید  به خیمه انها عمه هست دلش آرام گرفت او بغل عمه بود و با چشمانش پدر را دنبال میکرد در دل می گفت او را سیراب کردند چون دیگر گریه نمیکند پس کی پدرم او را زمین میگذارد پس چرا از زیر عبا در نمی آوردش شاید نمیخواهد آفتاب به او بتابد

پدر رفت پشت خیمه ها او با عمه رفت پدر شمشیر از نیام کشید و با غلاف شمشیر خاک را می کند دختر در فکر خود می گفت با خود حتمی پدر با او بازی می کند این یک بازی جدید است تا به الان پدر با من این بازی را نکرده چرا؟ عمه به او نزدیک شد دست بر پشت برادرش زد آقا اجازه بدهید مادرش برای آخرین بار فرزندش را ببیند آخه هر چه باشد مادرست!

برادر به چشمان خواهر خیره شد من کودک را گرفتم از مادرش تا سیرابش کنم!

چون حلقه زده بودند دور خیمه ها آنهائی که پشت خیمه ها بودند از لشگر کفر نمی دیدند که جلوی خیمه ها چه میگذرد و فاصله زیاد بود.

دیدند اقا امد با غلاف شمشیر زمین را کند بقچه ای را  در زیر زمین دفن کرد همه فکر کردند طلا و جواهر زنان هست که آقا  دفن کرده .

در آن بعدازظهر همه بطرف خیمه ها هجوم آوردند آتش میزدند تا زنان و بچه ها زودتر از خیمه ها بیرون بیایند یکی از آنها به فکر آن بقچه طلا افتاد همانجا که امام کنده بود رفت نیزه خود را در زمین فرو کرد بله چیزی هست نوک نیزه به چیزی خورد آن را بالا کشید نو ک نیزه کودکی بود نیزه درون سر او فرو رفته بود سر این طفل کوچک نیزه بزرگ از پهلو های این سر نوک نیزه آمده بود بیرون او فکر کرد میان قنداق باید طلا ها پنهان باشد هی این نیزه را تکان می داد هی نیزه را تکان داد تا همه دیدند که این طفل نوزاد پسر است پسر.

شاید علی اصغر با خدا عهد کرده بود که مانند پدر خود بی کفن باشد شاید عهد کرده بود مانند برادرش علی اکبر اربن اربا شود و مانند عمویش عباس از وسط دو نیمه شود .

الله اکبر،لااله الاالله

التماس دعا

یاعلی

/ 22 نظر / 74 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شبنم

سلام و عرض ادب دارم حضور شما و خواهان موفقیت های مزید شما در تمام امور می باشم[گل]

الهه

سلام! هر چیزی یه آخری داره. آخر خط معنی منم داره دیده میشه.[گل] آخرین پست معنی من نوشته شد. با نام معنی من! [گل] دیگه این صفحه تموم شد.[گل] امیدوارم تاریخ با کمک شما معنی گمشده اش رو پیدا کنه! [گل] ممنون از همراهیتون. بیاین و نظر بدین لطفا [گل] منتظرتونمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا [گل] بیای هاااااااا!!!!!!!!!!!

سرشناس

سلام چطوری !؟‌[لبخند] نمیدونم چی بگم ... نمیـــــــــــــدونم واقعا ، نمیدونم واقعا!!‌[لبخند] حرفی که در خور آپت باشه ندارم ... التماس دعا فقــــــــط [لبخند] فیلا ... [خداحافظ]

سیده کوچک

سلام جناب آقا!! باسمک یا الله در این روزها دعایمان کنید اگر وقتی بود........

رضا

با سلام و درود فراوان بر شما دوست عزیز و گرامی و قلم توانمدتان و آرزوی تندرستی و سعادتمندی شما در تمامی مراحل زندگانی..و آرزوی قبولی عزاداری شما در پیشگاه بانوی بزرگ دو عالم، باستحضار حضرت عالی میرساند کلبه درویشی حقیر با مطلبی آموزنده با عنوان. .." اهداف قیام حسین ابن علی را بشناسید.."...بروز شده است ..خوشحال خواهم شد دیدن کنید و نظرات ارزشمند خود را مرقوم فرمائید ، مثل همیشه منتظر قدمهای سبز و حضور گرمتان هستم .... ........ فلک زد پشت پای بر بساطم در بدر گشتم..بیا شبهای رباب بین که بی تو چون سحر کرد م...بیاد غنچه پژمرده ام هر جا گلی د ید م...بجای اشک از دیده روان خون بصر کرد م...........درپناه حق و خدا نگهدارتان

افشوالله

وبلاگ طنز میرزا آپ شد کاریکلماتور که دوست داری؟

درنا

نازنین جون سلام اطاعت امر شد تقریبا اگه حافظه ام یاری کرده باشه تمام دوستانی رو که فرمودین لینکشونو گذاشتم یه نامه هم براتون نوشتم از این چند روز و یه مطلب هم گذاشتم خوشحال میشم تشریف بیارین

مونسم خدا

سلام تسليت ميگم اين ايام رو. حسيني باشيد. يا زهرا.س

روابط عمومی مسابقه وبلاگ نویسی 1430

با سلام با توجه به اینکه وبلاگ شما، وبلاگی با محتوا مذهبی است از شما دعوت می شود در مسابقه وبلاگ نویسی 1430 شرکت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه موضوعات مسابقه و شرایط شرکت به سایت مسابقه www.1430.ir مراجعه نمایید. امیدواریم شما از برندگان نهایی این مسابقه باشید. "اربعین حسینی، سیره رضوی، انقلاب اسلامی، غزه"