هوالحق

سلام

ميخوام اين بارم درد دل کنم اين دوتا نوشته را نا ديده بگيريد تو ی اين وبلاگ چون نميخوام ساده بگم حرف زدن ساده مشکله برای همين مطلب ميخوام از دل بگم بازم امروز مطلبی پيش آمد برای شما باز گو خواهيم کرد واما مطلب:
پرسيدم از دوستی که تو مرا خبر بده از خدای تعالی آيا او را ديده ای در هنگام عبادت او فرمود: من آنچنان نميباشم که عبادت کنم کسی را که نديده باشم!

پس اگر نبينمت ديگر نمی پرستمت ديگر دوستت نخواهم داشت تورا بايد من ببينم !من تو را نديدم؟ من تو را نبوسيدم؟ من تو را در آغوشم نفشوردم؟ نه باور کن نه چون هرگز من نميتواند تو را ببيند اين ما هستيم که تو را ميبينيم ميگويند منصور حلاج به هنگام ذکر در حلقه فرياد زد منم خدا هنگامی که از حالت جذبه خارج شد مريدان به او گفتند که دم می دادی ان الحق منصور آشفته شد وفرياد زد که ما کفر نگوييم دگربار چنين شد وبار دگر منصور فرياد بر آورد که منم خدا اينبار مريدان به او تذکر دادند واما منصور بگفت که راست است اين گفتار ومنم خدا آيا بغير از من کسی خدا هست؟ اين کلام منصور اورا تا به چوبه دار ببرد وزبان او رگهای پشت پا ودستان او را قطع کردند منصور هنگامی که از دهانش خون ميچکيد با خون وضو ساخت و دو رکعت نماز خواند وگفته اند بزرگان اهل طريق که نماز عشق دو رکعت است و وضويش خون است والا خون جايز نباشد اما کوته انديشان خون منصور را نجس خواندند واو را مرتد واما ميگويند که خون عاشق حلال است وپاک به هنگام موسم حج بنگر به حاجيان بدور خانه ای سنگی ميگردند وبه خانه سنگی رکوع وسجود ميکنند واما اگر اين خانه را از ميان برداری حاجی به چه کسی سجده ورکوع ميکند به خود همه به ديگری وسر اين معنا همين است که همديگر را دوست بداريد به همديگر احترام بگذاريد وهم سجده ورکوع کنيد همه خدا هستند وخدا همه اگر بدانيم کودکی با کفشهای پاره پيرزنی با چادر خاکی وپير مردی با کمری خميده خدای ماست با او چگونه برخورد خواهيم کرد ؟ واما ميفرمايد:پس اعراض کن ای رسول از آنکس که از ياد ما روی گردانيد ه است وغير از پست ترين زندگانی را نخواسته است. اينست آخرين درجه بلوغ ايشان ازعلم ودانش. آنها کسی را نميبينند بغير از خودشان وخود را خدای خويش نه خويش  ميشناسند ونه خدا را واما آنکه خدارا همه وخود را خدا ميداند بهترينمردم است .خواستم از شيخ حسن خرقانی بگويم اما باشد تا فرصتی ديگر .

پس تو هوی عشق مرا نخواهی پيدا نمود ماداميکه فانی درمن نشده باشی وفانی نشده ای ماداميکه صورت من به تو نظر نيفکنده است.

ياعلی

(اميد وارم کسل نشده باشی اين بار هم ما را ببخشيد )

/ 11 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید حسام میرنظامی

دوستانی که من رو میشناسند حتما از سابقه کاری من در مورد وبلاگ نویسی اطلاع دارند. اما اونچه من رو واداشت که یه وبلاگ دیگه راه اندازی کنم این بود که بارها و بارها با سوالاتی در مورد چگونگی کار با وبلاگ و وبلاگ نویسی و مهمتر از همه ساخت قالب برای وبلاگ و یا تغییر اون، اضافه کردن لینک، تصویر، موسیقی، فیلم، فلش و جاوااسکریپت به وبلاگ برخورد کردم که جواب اونها بسیار طولانی و وقتگیر می شد و نمی شد آنلاین و یا در یک متن کوچک به اونها پاسخ داد. خوب این وبلاگ همونطور که توضیح دادم برای ارائه مطالب در این زمینه ها شروع به فعالیت می کند و آماده پاسخگویی به همه سوالهای شما در موارد فوق و یا حتی ساخت صفحات وب می باشد. اصل و پایه کار ما بر اساس کار با پرشین بلاگ می باشد اما در مورد کار با سایر وبلاگها هم در صورت و جود سوال پاسخ خواهم داد.

زوربا

واما اگر اين خانه را از ميان برداری حاجی به چه کسی سجده ورکوع ميکند به خود همه به ديگری وسر اين معنا همين است که همديگر را دوست بداريد به همديگر احترام بگذاريد ////سلام دوست عزيز....راستش من شرمنده شما هستم..اما من خدمت اقا سينا عرض کردم هفته گذشته ه چون فقط شما ادرس منو گرفته بوديد و من ادرس بلاگ شما رو نداشتم خيلی شرمنده شدم که نتونستم برای هی بار هم که شده خدمتتون سر بزنم(که البته شما بزرگترها حق به گردن ما کوچکترها داريد) که بيشتر هم بايد سر بزنم و درس بگيرم.....عذر منو قبول کنيد ....برقرار باشيد و سرفراز

negin

سلام اولن من در اون درجه نيستم که بخوام از نوشته های زيبا و خدايی و پاک شما ايراد بگيرم ... همه وبلاگتو خوندم ... و اينجا نظرمو درباره اين نوشته می دم .... خدا رو هيچ کس نديده خيلی ها ادعا می کنند که چون پاک و معصومند خوا را ديدند ولی اينطور نيست خوا در وجود تمامی ما هست و اگر شما يا هر کس ديگه خودشو ببينه می تونه بگه من خدا رو ديدم چون او به وجود اورنده همه ماست ... و بعد خون عاشق پاکه خوب شايد ولی نمی شه گفت خون تمامی عاشقا چون بستگی داره عاشق چی باشن يا خودشونو عاشق بدونن ولی عاشق نباشن ... از حضورت در وبلاگم خيلی خوشحال شدم اگه ميشه هم وقتی اپديت می کنی بگو و هم به اون مکان سرد گرما بده ... ممنونم ...

هميشه بهار

سلام عزيز .. خوبی ..ببخشيد بهتون دير سر زدم .. اين درسا مگه ميزاره ..راستی ۱مدت نميتونم بيام نت .داداش بهروز رو تنها نذاريد ها .. دلم براتون تنگ ميشه .. هميشه بهاری باشيد .

شهرزاد

سلام دوست من .... واقعا زيبا بود .... به اين بلاگم هم سر بزنيد ...موفق باشيد

شهرزاد

سلام ...ازاين که به ياد من ووبلاگم هستی ممنونم

kosar

سلام.اومدم و خوندم و لذت بردم و نظرم هم اينه که <ساده گويی> يادت باشه!......فکر کنم بحثمون تموم شده باشه.نظر شما چيه؟

negin

اره تعصب روی کلمه عشق برای من معنايی ديگه داره نمی دونم چرا ولی بدجوری رو اين کلمه تعصب دارم ... شايد به همون دليلی که گفتی... مرسی حتما خوشحال می شم با هم ادامه بديم ... فعلا تا بعد ممنونم

علي

عشق..........