ببخشید - ساده گفتن

ساده گفتن

ببخشید

هوالحق

باسلام

خیلی وقت هست که مطلب نگذاشتم دوستان باید ببخشید این از تنبلی نیست دوستانی که ایمیل مفرستند در جریان هستند که خیلی سریع جواب ایمیل آنها داده می شود ولی مطلب نوشتن توی این وبلاگ را یک مقداری به تاخیر انداختم به علت اینکه دوستان بتوانند از مطالب موجود استفاده ببرند.

در هر صورت این بار به سفارش جناب آقای ..... مطلبی می نویسم در مورد بخشش آیا بخشش باید باشد یا نه؟

اینکه می گویند تبری و تولا یعنی چه؟

اینکه ما باید در مواردی بخشش داشته باشیم اما نمی توانیم جائی که دین خدا یا ایمان خود ما در خطر هست بخشش کنیم دقت کنید این آقا با من تماس گرفتند حدود دوسال پیش که معصومی من با یک خانمی دوست شدم آیا رابطه با ایشون جایز هست یا نه؟ گفتم: اگر به گناه آلوده نشوید بله فرمودند: ما هر شب تماس داریم و در مورد آب و هوا صحبت می کنیم!!!!!! ایشون یک شهر دیگر من هم یک شهر دیگر هستم فقط در مورد مسائل روز مره حرف میزنیم این جایز هست یا نه؟ گفتم: اگر به گناه آلوده نشوید می توانید . آقا ایشون هر چی گفتند ما همان را گفتیم دیگر زنگ نزدند بعد از حدود یک سال دوباره تماس گرفتند آقا من اشتباه کردم راه زندگیم را اشتباه رفتم حالا می خوام جبران کنم میخوام آدم موفقی باشم از بخشش بنویسید و بگویید بخشش جایز هست یا نه!!!! بخشش در چه موردی؟ بخشش کی و چی؟ هیچی ایشون نگفتند .

ولی آقای عزیز خواهر گرامی پسرم دخترم این ها همه بهانه هست گناه نکن و کسی را وادار به گناه نکن رفتی با یکی دوست شدی برو حلالش کن موقعیت نداری صبر کن چرا حرام؟ بعدم از خدا مدد بخواه خود مولا مدد می دهد امتحان کن خواستی کسی را به گناه آلوده کنی نشد حالا پشیمونی توبه کن و بگذار زندگی مسیر عادی خودش را طی کند اگر صلاح باشد همانی میشود که خدا می خواهد جائی که وقت برای بنده بگذاری برای خدا بگذار عاشق خدا بشو خودت و مالت و وقتت را فدای خدا کن نه برای بنده .

لیلی مرد(فوت کرد) از مجنون پرسیدند چرا بی قراری نمیکنی چرا خودت را به اب و اتیش نمیزنی گفت: من عاشق خدای لیلی بودم نه لیلی من وجود خدا را در او می دیدم نه لیلی را خدا بلکه خدا را لیلی می دیدم .

 گمان کردی که ما لیلی پرسدیم؟         که ما آن لیلای لیلی میپرستیم

حالا بخشیدن خوب است انسان را لطیف میکند بر ترین چیز برای پالایش روح بخشش و دور کردن کینه از دل هست ولی به چه قیمتی؟ کسی که می دانید بر خورد شما با او  به هر گونه ای شما را به گناه سوق می دهد باید رابطه خود را با او قطع کنید شاید حرف زدن من با خانم ..... من را به گناه نکشاند ولی اگر او به گناه الوده شود و ترس از این داشته باشد باید رابطه را قطع کرد یا حلال به هر حال دوستان و خصوصا جناب آقای ....... همه چیز را برای خدا بخواه از حرف مردم و برخورد انها هم نترس چرا که به قول قدیمیا روز قیامت هیچ کس جای شما پاسخگو نیست و این شما هستید که باید جواب اعمال خود را بدهید .

التماس دعا از همه شما

یاعلی

 

+   معصومی ; ۸:٥۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۳
    پيام هاي ديگران ()  
 

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir