ساده گفتن

ساده گفتن

عشق...

هوالحق

باسلام

بسیار متشکرم از الطاف بینهایت شما.

شما فرمودید : عشق گفتنی و دیدنی نیست عشق خود یک احساس به مانند حواس دیگر انسان می باشد . اگر ما بنویسیم (هوا بس ناجوانمردانه سر داست...) این سردی را شما درک می کنید، ولی از خواندن مطلب فوق احساس سرما نخواهید کرد. مگر در شرایط برودت قرار داشته باشید.

حالا چگونه خود را به احساس و شرایط عاشق شدن و عشق پاک برسانیم؟

ابتدا باید تمام بندگان خدا را دوست داشته باشیم .

بسیار مشکل هست اینکه به همه محبت کنیم ، و هیچگونه تمنائی از آنها نداشته باشیم.واگر جواب محبت شما و صداقت شما را با بی معرفتی و نا سپاسی دادند ناراحت نشویم . اینکه از ابتدا برای خود بدترین واکنش انسانها را در برابر خوبیهائی که به آنها می کنید را در نظر بگیریم.

پس این ابتدای امر.  شما همگی اینگونه هستید، و این مرحله رو پشت سر گذاشتید. من اطمینان دارم. از نوشته ها و انرژی که در نوشته های شما هست، این را درک کردم، که شما این مرحله را پشت سر گذاشتید.

مرحله بعد :

برترین فرد را در تمام عمر خود را ، پیداکنیم . ابتدا از مادر خود شروع کنیم . مقیاس کنیم افراد زندگی خود را ، ببینیم چه کسی از همه در طول عمر با ما مهربانتر و بهترین بوده ،و او را به عنوان معشوق خود می پذیریم،  هر کاری انجام میدهیم برای خوشحالی او باشد. 

اگر از کودک فال فروش فالی میخریم برای خوشنودی او باشد، اگر به پیر مرد یا پیر زنی کمکی می کنیم  ، برای خوشنودی او باشد . اگر به دوستان کمک می کنیم ! اگر در محل کار  سخت کوشی می کنیم ، اگر در مدرسه تلاش زیاد می کنیم ، اگر در دانشگاه بسیار سخت کوشی می کنیم برای خوشنودی او باشد.

پس ایتدا معشوق خود را انتخاب می کنیم . برای رضایت او کارهای خوب و کمک به دیگران را انجام میدهیم . 

حالا باید درون خود جستجو کنیم چه کسی لیاقت عشق شما را دارد و می توانیم این احساس را به او اهدا کنیم ؟

میفرماید: من عاشق همسرم هستم و به او اینقدر عشق میورزم تا خداوند از من راضی باشد و در این عشق محو میگردم. می گوید : من عاشق امام حسین(ع) هستم و به او عشق میورزم اینقدر عاشق او هستم که هیچ کس و هیچ چیز را نمی بینم. می گوید من عاشق پدر و مادرم هستم اینقدر به انها خدمت می کنم که دیگر وقتی برای دیگران نمی ماند. می گوید من عاشق تک تک اعضای خانواده هستم و همیشه در خدمت آنها هستم و هیچ چیز برایم خوشگوار تر از خوشنودی آنها نیست.

حالا ، شما در خود باندیشید . معشوق شما کیست؟ آیا تا بحال پیدا کرده اید ؟

منتظر نظرات شما هستیم.

یاعلی علی مددی

+   معصومی ; ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۸/٤
    پيام هاي ديگران ()  
 

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir